Ege FM 1733 kez dinlendi

Ege FM

Şu anda Ege FM dinlemektesiniz.

Kategori: KARMA

Etiketler

ege fm

EGE FM
Karadeniz’li olmak, kimi zaman yeşilin ve mavinin tüm tonlarını ezbere bilmek,yağmurla yaşamayı öğrenmek,lezzetli balıklar yemek, leziz bir mutfağa sahip olmaktır kimi zaman ise bir adam ağzı ile kulaklarını ısırmış, nasıl ısırmış sorusuna adamın takma kulağı varmış şeklinde cevap vermektir.
Karadeniz’li olmak, kimi zaman etler mangaldayken horona katılmak veya karşılama oynamak,balıklar tavadayken bir kemençeciye rastlayıp ona türkü yaktırtmaktır kimi zaman ise balığa gidip oltaya gelen balığı küçük diye denize atmaktır.
Karadeniz’li olmak, kimi zaman dağlarına inat olarak onlar denize paralelken hayata karşı dik durabilmektir. Gurbet denen şehirlerde veyahut ekmek parası peşine düşüldüğünde denk gelinen hemşehrim memleket neresi sorusuna verilen cevapla alakalıdır. İster Samsun olsun, ister Sinop veyahut Trabzon aynı çatı altında birleşebilmektir.
Farklılıkların zenginlik olduğu fikrinden hareketle farklı gruplara ve farklı kültürlere sahip insanların aynı ruh, aynı inanç, aynı kültür ve aynı değerler etrafında kaynaştırmak.
Ege FM İletişim: http://www.egefm.com.tr/
 

© 2015 - Canlı Müzik Radyo. İletişim kurmak için tıklayınız.

0.0515 saniyede yüklendi.